Obec Ražňany


Páči sa mi táto stránka

Historický kalendár

Výročia v najbližšom týždni
3.9.2002 (14. výročie)
Začiatok cirkevnej školy sv.Demetra v Ražňanoch.Uviedol a posvätil pán biskup Mons.Bober
6.9.1939 (77. výročie)
Slovenskí vojenskí letci, chrániaci vzdušný priestor Slovenskej republiky, štartujúci z letiska Ňaršany, veliteľ rtk. František Hanovec, zostrelili poľské vojenské lietadlo v údolí Torysy (Ostrovany pri Ňaršanoch, 6.9.1939 o 12:18h). Zdroj: http://aces.safarikovi.org/

Ražniansky zvon

týždenník vydávaný Rímsko-katolíckym farským úradom a Obecným úradom v Ražňanoch, aktuálne číslo: Online náhľad dokumentu (07.08.2016-14.08.2016) (PDF)

Archív starších čísel

Liturgický poriadok

Týždeň: 29.08-04.09
Pondelok18:30
Streda18:30
Piatok18:30
Sobota18:30
Nedeľa9:30

Z fotogalérie

Nedeľná opekačka

Posledná pekná jesenná nedeľa ako stvorená na peknú akciu.

Fotografií: 5069, pridaj foto

Dnes je: 30. 08. 2016, nachádzate sa: Novinky → Spravodajstvo

Spravodajstvo a tlačové správy

Predstavujeme kandidáta na starostu obce: Radovan ROKOŠNÝ

16.11.2010

Kandidát na starostu obce Ražňany za koalíciu politických strán SDKÚ-DS a KDH Radovan ROKOŠNÝ.

V O Ľ B Y

DO OBECNÉHO ZASTUPITEĽSTVA V RAŽŇANOCH

Kandidáti na poslancov

SDKÚ-DSKDH:

 1. Jozef HORŇÁK  
 2. Martin JANIGA
 3. Jozef MAŠĽÁR
 4. Igor REPASKÝ
 5. Vladimír STRAČIAK
 6. Marek ZBORAY

KDH: 

 1. Jaroslav ĽUBOCKÝ
 2. František SMETANKA
 3. Vladimír SOĽÁR
 4. Anton TULEJA
 5. Peter TULEJA 


VOLEBNÝ PROGRAM


1. Podpora investičnej bytovej výstavby pre mladé rodiny

(pripraviť stavebné pozemky realizované obcou).


2. Rozvoj predškolských a školských zariadení

(vybudovať dopravné ihrisko a napomáhať pri vzdelávaní detí).


3. Vybudovanie domu smútku

(začať prípravné práce a následne realizáciu stavby).


4. Podpora kultúrno-športových aktivít

(vybudovať klzisko a multifunkčné ihrisko, rozvíjať kultúru obce).


5. Budovanie protipovodňových zábran

(využitie fondov EÚ na protipovodňové aktivity, rozšíriť korytá, záchytné šachty a hrádze).


6. Podpora zamestnanosti obce

(zamestnať maximálny počet občanov na VPP, pri výstavbách realizovaných obcou dať

prácu našim ľuďom).


7. Informovanosť občanov

(využiť všetky dostupné prostriedky k informovanosti občanov).


8. Riešenie poľnohospodárskej pôdy

(zlúčenie neobhospodarovaných záhumienok a ich následné využitie).


Kandidát na starostu obce Ražňany

R a d o v a n   R O K O Š N Ý


Vážení občania, dovoľte, aby som Vás podrobnejšie informoval o mojom volebnom programe.


1. Podpora investičnej bytovej výstavby pre mladé rodiny

Je veľký záujem mladých ľudí o stavebné pozemky. Podľa územného plánu obce sa tieto pozemky nachádzajú v zrkadlovom pohľade ulíc. Je potrebné jednať s majiteľmi týchto pozemkov a  následne ich odkúpiť. Pripraviť kompletnú infraštruktúru, prístupové cesty a následne ponúknuť pozemky k výstavbe nových domovov.

Začať jednanie s mestom Sabinov o možnej realizácii chodníka pre chodcov a cyklistov smerom do Sabinova z toho dôvodu, že chodník sa nachádza v katastrálnom území Sabinova.

Urýchliť záverečné práce pri výstavbe kanalizácie a vodovodu, aby bola v čo najkratšom termíne skolaudovaná a spustená do prevádzky. Napomôcť občanom pri realizácii domových prípojok na kanál a vodu, napr. sprostredkovaním nákupu a dovozu šácht za výhodnejšie ceny.


2. Rozvoj predškolských a školských zariadení

Cesta v okolí materskej školy je pomerne úzka, parkovanie je náročné. Tu by pomohla úprava panelovej cesty v areáli MŠ a rozšírenie parkovacích miest. Pri dnešnom počte áut a prehustenej dopravnej premávke dať deťom základy dopravnej výchovy. To dosiahneme vybudovaním detského dopravného ihriska. Byť nápomocný pri riešení problémov našich škôl. Podporovať mimoškolské aktivity a súťaže.


3. Vybudovanie domu smútku

Zistiť záujem, pripraviť štúdiu využitia, efektivity a z týchto poznatkov prijať ďalší postup. Stavbu je možné realizovať z finančných zdrojov obce, ktoré ročne prichádzajú zo skládky odpadov (za rok 2009 to bolo 80 000 € a v roku 2010 sa počíta so 100 000 €), zabezpečiť projektovú dokumentáciu a začať prípravné práce a následne realizáciu stavby. Dobudovať osvetlenie cez stred cintorína.


4. Podpora kultúrno-športových aktivít

Podporiť mládež v športových aktivitách. Ponúknuť im možnosť realizovať sa vo voľnom čase. Počas zimných mesiacov vybudovať klzisko. Cez projekty európskej únie postaviť vedľa futbalového ihriska multifunkčné ihrisko, ktoré bude slúžiť širokej verejnosti. Je známe, že pozemky, na ktorých je ihrisko, nie sú obecné, preto je potrebné odkúpiť ich za primeranú cenu (nie podhodnotenú). Na športové účely využiť priestor na dolnom konci smerom do Uz. Šalgova.

Zvýšiť počet kultúrnych podujatí. Cez letné prázdniny, kedy mládež má viac času, spestriť program napríklad sledovaním filmov v parku – letné kino. Podporovať stolno-tenisové súťaže, ktoré sú tu tradíciou. Rozvíjať zručnosti mladých v dobrovoľnom hasičskom zbore. Zlepšiť vybavenosť klubu mladých.

Dostupným spôsobom sa podieľať na rekonštrukcii kultúrneho domu – kina. Tohto času je táto budova majetkom cirkvi.

Napomáhať pri organizovaní podujatí, pri ktorých sa zapájajú celé rodiny. Jedna z nich je napríklad sánkovačka pod strelnicou, ktorá sa koná každý rok v januári pod názvom „HOĽANGARIÁDA“. Mladým mamičkám ponúknuť viac priestoru na oddych s deťmi. A to vybudovaním detských ihrísk, či už dole pri Jednote, alebo hore pri sýpke. Pár lavičiek, hojdačka či preliezačka určite pomôžu.

Pomôcť našim starkým, aby sa aj oni mohli spolu stretávať. Obnoviť im klub dôchodcov.


5. Budovanie protipovodňových zábran

Vážne sa zaoberať týmto problémom. Naše ulice sú pri dnešnej povodňovej situácii stále v ohrození. Investovať do rozšírenia korýt, zriadiť záchytné šachty a zberné lapače cez celé cesty. Využiť fondy na protipovodňové aktivity a v maximálnej miere ochrániť naše obydlia.


6. Podpora zamestnanosti obce

Naša obec sa môže pochváliť šikovnými majstrami, ako sú napr. stolári, klampiari, tesári, elektrikári, .... Títo ľudia doteraz neboli využití, preto by som to chcel zmeniť a pri svojpomocných prácach financovaných obcou ich šikovnosť využiť a dať im prácu. Chcem využiť finančné zdroje ponúkané štátom cez úrady práce a zamestnať maximálny počet občanov na VPP. Títo ľudia by sa mali starať o poriadok a čistotu obce.

Osloviť ľudí a vstúpiť do širšej diskusie ohľadom „domu služieb v malom“, v jednom priestore ponúknuť prácu krajčírke, kaderníčke, butik s oblečením alebo obchodík s novinami. A kde? Napríklad v našom kaštieli.

Zvýšiť zamestnanosť sa dá aj zamestnaním ľudí pri triedení drevenej hmoty (štiepkovač) a pri prevádzke kompostoviska. Veľa konárov a trávy sa nachádza vo verejných kontajneroch.


7. Informovanosť občanov

Raz ročne zvolať verejné zhromaždenie a informovať občanov o dianí a hospodárení v obci. Rozšíriť internetovú stránku obce, na ktorej sa dočítate, kedy je obecné zastupiteľstvo, čo sa na ňom prejednáva, ako sa hlasuje a všetky ostatné výsledky. Zverejňovať plat starostu a poslancov, sú to verejné financie, preto by občania o týchto veciach mali vedieť. Na internetovej stránke obce a obecných tabuliach ponúknuť plnú informovanosť o práci starostu a poslancov.


8. Riešenie poľnohospodárskej pôdy

Veľmi zlá situácia nastala a pretrváva v obhospodarovaní pôdy. Pri dnešných vstupných nákladoch (orba, sejba, postrek) je ekonomická výnosnosť malá. Sami vidíte popri ceste do Sabinova, že veľa záhumienok sa prestalo obhospodarovať. Spojme sa, vyčleňme spoločné parcely a ostatné prenajímajme. Každý si vezme, koľko zvládne.Som rád, že ste si našli chvíľu času na prečítanie mojich plánov do nového volebného obdobia. Ak Vás zaujal aspoň jeden bod, teším sa a verím, že s Vašou pomocou sa tieto veci dajú zrealizovať.


Dňa 27. novembra 2010 nás čakajú komunálne voľby na starostu a poslancov do obecného zastupiteľstva. Preto to využite a príďte voliť. Veď práve ten Váš hlas je dôležitý a môže rozhodnúť.


Ďakujem Vám a budem veľmi rád, keď si vyberiete práve moje meno. Za prejavenú dôveru Vám vopred ďakujem.S pozdravom Radovan ROKOŠNÝ a kandidáti na poslancovPrípadné otázky môžete zaslať na e-mail radovan.rokosny@gmail.com, na ktoré rád zodpoviem.


Komentáre k článku

Dátum: 16.11.2010, Poslal: one

...pridem...

Dátum: 16.11.2010, Poslal: Friseur

Program sa mi paci, hlavne co sa tyka rozvoja kulturno-sportovych aktivit. Ved na rozvoj mladeze v Raznanoch sa takmer vobec nemysli. V Raznanoch je dost deti, nieje to najmensia dedinka a je smutne, ze dodnes naozaj nemame ani jedno detske ihrisko /ak neratam Matersku skolku, pretoze jej dvor nieje pristupny pocas celeho dna verejnosti pokial som dobre informovany/. Co sa tyka klziska - myslienka dobra, pri dobrej realizacii by malo by to aj prinos no zachovavam triezvu hlavu. Zial volit nemozem - akurat tak cez internet ale to hadam az o par rokov :) Kazdopadne prajem vela stastia!

Dátum: 17.11.2010, Poslal: Katka

Aj mne sa velmi paci volebny program pana Rokosneho, hlavne co sa tyka podpory bytovej vystavby pre mlade rodiny a tiež podpory kulturno-sportovych aktivit v obci. Poriadne multifunkcne ihrisko by sa nasej obci naozaj zislo a tiez suhlasim s vytvorenim cyklistického chodnika do SB. Ten je uz aj kvoly bezpecnosti chodcov a cyklistov pomaly nevyhnutnost. Tiez by som uz konecne uvitala poriadnu informovanost obcanov o diani a hospodareni v nasej obci. Myslim si, ze na to obcania maju plne pravo, ved sa jedna o obecne financie a ja si uz ani nepamatam kedy naposledy sucastny pan starosta zvolal pre obcanov verejne zhromazdenie...

Dátum: 17.11.2010, Poslal: jozef

Volebny program sa mi páči a aj pôjdem voliť. veľmi rád vítam myšlienku vybudovania cyklo chodníka medzi mestom a dedinou, určite sa tak zvýši bezpečnosť premávky hlavne v noci. multifunkčné ihrisko...myslim že to už tu malo dávno byť, nakoľko oveľa menšie dediny na Slovensku ich už dávno majú...dokonca aj Výšná či Nižná Boca. informovanosť občanov ohľadom diania z obecného zastupiteľstva mala byť samozrejmosťou - doteraz myslím málo kto vedel čo sa deje, ako sa deje. určite aj nových, mladých ľudí zaujíma čo sa deje v obci a ako pomôcť.

Dátum: 17.11.2010, Poslal: ivan sedlak

Ak nazývate klub mládeže, tú miestnosť, od ktorej má kľúče starostov syn, kde nikto okrem nich nechodí, kde len pijú a hulákajú tak, tú vybavenosť by som tam ani nedával, skôr by som to zrušil

Dátum: 17.11.2010, Poslal: Jano

V dobách nedávno minulých sa vtedajší mocipáni snažili robiť všetko preto, aby slovač dostali z kostolov. Napríklad odprisahať vernosť pri vstupe do manželstva sa muselo 2x, mnohých od levočskej púte odlákal folklórny festival vo Východnej, maximálne sa podporovala výstavba krematórií a domov smútku. Už sa malo stavať aj v Ražňanoch, ale keďže vtedajší náš pán farár rozumel tomu o čo ide, ostro sa proti tomu aj v kostole postavil. No a potom prišla "nežná"... Pospomínajme si, ako vtedy pohreby vyzerali. Nebohého niekedy aj deň pred pohrebom priviezli, takže pozostalí museli okrem iného ešte všetko pripraviť aj doma, kde si podávali kľučku príbuzní a trúchliaci. Samotný obrad pohrebu potom prebehol doma, v kostole a nakoniec na cintoríne. Dnes máme pohrebné služby, ktoré nám nebožtíka privezú hodinu pred obradom do kostola a ak si to želáme a priplatíme si, tak nás odbremenia od mnohých starostí. Príprava, výstavba a nakoniec prevádzka takého zariadenia by bola pre 10-15 pohrebov ročne maximálne neekonomická. Keďže v našom katastri je skládka komunálneho odpadu, prichádzajú do obecnej pokladnice peniaze, ktorých použitie je účelovo viazané na zmiernenie negatívnych dopadov tejto skládky na životné prostredie a tým pádom na zdravie občanov tejto obce. Ak niekto má rozumný dôvod, prečo by sme mali dom smútku stavať nech ho tu napíše. Len prosím nepíšte, že z kostola je na cintorín ďaleko, lebo ma načisto trafí. Toto je môj názor a ja by som sa určite radšej snažil stavať cyklochodník do Sabinova a detské ihrisko ako malomeštiacky Dóm smútku.

Dátum: 18.11.2010, Poslal: Obyvateľka Ražňan

Nič v zlom,ale myslím si,že sa v Ražňanoch nájde ešte stále väščina ľudí takých,ktorí rozmýšľajú triezvo a vedia, že starosta by mal byť človekom vzdelaným,rozumným a skúseným....no a čo sa týka jednotlivých bodov volebného programu je naozaj smutné,že sa niekto chváli cudzím perím,pretože niektoré "jeho" myšlienky sú už dávno prejednané a sprojektované....ešte nič a už sú tu klamstvá-tak čo bude ak by náhodou vyhral???

Dátum: 18.11.2010, Poslal: pakarenII

Čo by bolo.Viem, že teraz sa 4 roky v obci konár nepohne a vo volebný rok je juniáles, postup futbalistov a robia sa chodníky. Len to.A ak máte prehľad o tých projektoch chcem vedieť ich názvy a pôjdem si to overiť, ja o žiadnom neviem.

Dátum: 18.11.2010, Poslal: Roman

Pre pakarenII....ak tvrdíš,že sa za 4 roky nič nespravilo, tak si asi slepy???A to, že futbalisti postúpili preto, že je volebný rok...nad tým sa musím len zasmiať.Taktiež viem o prejednávaní niektorých myšlienok, ako to spomínala obyvateľka Ražňan.

Dátum: 18.11.2010, Poslal: pristaš

pre obyvatelku Raznan!!! co pracujes na urade??? ze si taka blbka ???

Dátum: 18.11.2010, Poslal: antieliaš

pridem a volim Rokosneho Rada a nie som sam

Dátum: 18.11.2010, Poslal: Marián

Nech vyhra ten,kto bude mat viac hlasov,nech to bude fair-play.Hlavne je aby sa volebny program,to je uz jedno ktoreho kandidata po nastupe na funciu starostu plnil.Napr. take multifunkcne ihrisko by sa naozaj zislo,mladeze je tu dost a je lepsie ak mladi sportuju a su von ako by sa mali zatvarat po klubovniach.A tiez spominaný cyklochodnik-respektive chodnik z Raznian do SB je tiez nevyhnutny.Je hrozne vela chodcov ktori premavaju medzi nasou obcou a Sabinovom.A kedze tato cesta bude v podstate privadzac na dialnicu aut bude stale viac a bezpecnost chodcov,cyklistov... bude stale viac ohrozena.Dom smutku by bol podla mna naozaj nerentabilny,skor by som postavil v Raznanoch nejaku budovu v ktorej by sa mohli konat rozne oslavy,svadby,plesy...to by bolo skor rentabilne.Problemov a nedostatkov je tu viac a je naozaj jedno kto to vyhra,len nech su obcania kazdej vekovej skupiny nasej obce spokojni.

Dátum: 18.11.2010, Poslal: sused

pekne napisala obyvatelka RAZNAN ze starosta ma byt clovek vzdelany,rozumny a skuseny a to zatial nemame !!!

Dátum: 18.11.2010, Poslal: D.....

O tom detskom ihrisku už viem asi pol roka :-DDDDDDD ešte ked sa začala upravovat fasada :-DDDD a kto chce byt starosta tak ma mat rozum a školu !!! a pred menom ing .!!

Dátum: 18.11.2010, Poslal: P....

...presne...ing. Damián Lešo

Dátum: 19.11.2010, Poslal: externy

Ing pred menom ešte nieje zárukou úspešného starostu....

Dátum: 19.11.2010, Poslal: jjj

ten kto pise, ze sa v raznanoch cele 4 roky pracuje, tak asi pozera rozpravky...preco je to take okate ze stale, aj minule volebne obdobie to tak bolo, ze pred koncom volebneho obdobia sa prace v raznanoch rozbehli?...a tiez, zda s ami to ze vsetky tie prace co sa u nas robia, nemaju ani hlavu ani patu...tu trocvhu spravit, zalapat oci, tu trochu...chcelo by to organizovanost a hlavne INFORMOVANOST obcanov co, kedy a ako sa bude robit...a zmena je zivot, preto budem volit Rada Rokosneho. este, ak mam byt uprimny, uvidime vsetci ak sa stane starostom, co spravi a tak budeme moct porovnavat!!!

Dátum: 19.11.2010, Poslal: antirokosny

ja len tolko k R. Rokosnemu...riadit obec nieje riadenie traktoru, ved kazdy rozumný clovie vie ze na to je potrebne mat urcite vzdelanie a aj nieaku skusenost z riadenim...a vy nemate ani jedno z toho

Dátum: 19.11.2010, Poslal: Mamina

rada by som tiez reagovala na komentár od obyvatelky Raznian, resp. na tuto cast z neho, ....no a čo sa týka jednotlivých bodov volebného programu je naozaj smutné,že sa niekto chváli cudzím perím,pretože niektoré "jeho" myšlienky sú už dávno prejednané a sprojektované. V tomto s nou uplne suhlasim. Vsetky body tohto programu su uz davno veci verejne, nie je to vobec nic nove, odvazim sa povedat-napisat dokonca, ze ukradnute a pouzite vo svoj prospech! V podstate je tam uvedene vsetko to, co by obyvatelia Raznian chceli pocut! Mna tento volebny program nepotesil ani nenadchol, skor som presvedcena o tom, ze ak by sa takto neprezentoval tento kandidat a zostal radsej ticho, uvazovala by som o hlase pre neho, teraz uz urcite nie! Co sa tyka komentarov na vzdelanie, Ing. nie je zarukou uspesneho starostu to urcite nie, ale myslim si, ze zarukou urciteho vzdelania a prezentovania sa urcite! Skúsenosti tiez nie su na zahodenie, lenze okrem terajsieho p. starostu ich ziaden z dalsich dvoch kandidatov nema, avsak zmena v nasej obci je potrebna viac ako sol!

Dátum: 19.11.2010, Poslal: jano

Hanba Rokosnemu......on ide presviecat nemenovaneho kandidata na starotu,aby odstupil v jeho prospech-co je to za charakter?

Dátum: 19.11.2010, Poslal: jano

čo mi kradneš nick?! A čo sa týka toho presviedčania, tak túto "medvediu" službu mu urobili niektorí iniciatívni blbci.

Dátum: 19.11.2010, Poslal: otep

ak clovek riadi traktor a pozera sa do predu, tak vie kam ide. A mam pocit, ze uz 8 rokov sa pozerame do zadu a nie do predu a je to velmi ale velmi ubohe na nas raznancanou, ze s tym nic nerobime.Co ideme sa pozerat dalsie 4 roky do zadu a budeme iba cuvat? .....

Dátum: 19.11.2010, Poslal: obyvatel

ludom je tazko vyhoviet a v Raznanoch extra !!! nech vyhra ten co bude mat najviac hlasov !!! ale ako sponemula jedna prispievatelka RAZNANY potrebuju zmenu ako sol !!! nie som na strane p.Rokosneho ani na strane terajsieho starostu ale urcite sa za jeho posobenia urobilo len minimum oproti ostatnym obciam s podob.poctom obyvatelov !!! takze dajme sancu aj inym ci nedokazu viac !!! Je jedno ci je to clovek s ing alebo bez ing.to sa dakedy dalo ziskat za slaninu ako pred nedavnom titul Mgr.v ruzomberku kde nam vyrobili ucitelky len tak z hocikoho stacilo sa zucasnit!!!zalezi co zvoleny dokaze a koho bude mat okolo seba !!!tak pridte volit vsetci kazdy hlas sa pocita hlavne nech to bude fair-play a nech vyhra ten co bude mat najviac hlasov

Dátum: 20.11.2010, Poslal: !!!

Ano !! nech to bude fair play !!! Ale čo to bude za starostu !!ked už teraz p.Rokošny odhovaral p.Leša aby sa vzdal !!!!! A je pravda ,že je to človek ktory riadi traktor a ked že je taky šikovny že nepotrebuje ing! tak sa davno v živote uplatni niekde inde a nie na smetisku !!! r.Rokošna?????? Zrujnuje RAžNANY !!! ludia otvorte oči !!

Dátum: 20.11.2010, Poslal: !!!

Je mi jedno kto to bude či P.Eliaš alebo p.Lešo !! Ale len nie p.Rokošny!!! P.Lešo sa dufam nevzda !!!

Dátum: 20.11.2010, Poslal: V....

Ak si chcete nechat rozkradnut obec !!! Ako bolo rozkradnute naše družstvo tak volte Rokošneho !!

Dátum: 20.11.2010, Poslal: pakarenII

Keď sa Roman smeje ako je to s futbalom, tak asi nevie, že tam tečú tisíce eur, kupujú sa hráči za tisíce eur a napíše sa že to nie je náhoda. Tie peniaze nestoja za postup o jednu triedu. Ja z toho nič nemám. Len pár ľudí.

Dátum: 20.11.2010, Poslal: fero

staci si precitat co napisal pan ELIAS,a kazdemu dojde ze to co ma ROKOSNY vplane je uz rozbehnute!!!!!skuste si precitat VOLEBNY PROGRAM OBOCH A DOJDE VAM ZE AJ TEN CHODNIK,AJ VSETKO CO PAN ROKOSNY MA VPLANE UZ MA PAN ELIAS ROZBEHNUTE,JA OSOBNE CHCEM ABY PAN ELIAS DOKONCIL CO ZACAL,A MYSLIM SI ZE KED BUDE MAT POSLANCOU CO MAJU ZAUJEM ABY DEDINA NAPREDOVALA()NIE LEN KOSTOL ALEBO FARA)TAK BUDU RAZNANY NAPREDOVAT!!!!!PAN ELIAS VIE CO ROBI A NEROZKRADA RAZNANY!!!!LEBO AK BUDE ROKOSNY TAK BUDE AJ NOVOTNY!!!!!!!A TO TEDA NIE!!!!!!!

Dátum: 20.11.2010, Poslal: antiROKOSNY

BOZE LUDIA!!!!STE NORMALNY?TO SI VAZNE MYSLITE ZE NASI FUDBALISTI POSTUPILI PRETO ZE JE VOLEBNY ROK???ved sa neide volit prezident!!!!!chcel by som vediet prave mena kto tu pise,ale iste len jeden alebo dvaja co si menia nic,co ma nas terajsi starosta ztoho ze postupili?ved on fudbal nehra,nieje v brane.SPAMETAJTE SA

Dátum: 20.11.2010, Poslal: leso

ZVOLME SI ROKOSNEHO A TAK SA NECUDUJME KED NAM BUDE VLADNUT CELA JEHO RODINA!!!!VED TATKO MU DA URCITE CTENU RADU AKO SI CO NAJVIAC NAHRABAT PRESEBA!!!!!

Dátum: 20.11.2010, Poslal: martina

Obvinovat p. Rokosneho z rozkradania je neseriozne.Ako je mozne, ze p.Ing. Elias ma tolko veci v plane, a kde bol 8 rokov doteraz? Mal dostatok priestoru aj financii na to, aby to uz davno zrealizoval.A preco sa obcania az teraz dozvedaju o planoch Ing. Eliasa, preco neinformoval o tom pocas svojho posobenia? Nie je predsa potrebne mat titul, dolezite je chcenie dokazat nieco pre obec.Myslim si, ze je potrebne dat p. Rokosnemu sancu,pretoze iba zmeny prinasaju nove vizie

Dátum: 20.11.2010, Poslal: :D

A pre pána Eliáša, je rok 2010 a na Slovensku je Euro nie SK, viem, že sa rátajú hlasy starších ľudí ale Euro je aj v zákone.

Dátum: 20.11.2010, Poslal: jana

p.Fero, reagujem na Váš komentár. Prepáčte, ale najprv volebný program vydal p. Rokošný a až potom p. starosta. Tak neviem kto koho odkopíroval. Čo tým myslíte? Že osem rokov má rozpracované plány? A kde sú skutky.Asi nevie p. starosta jednať alebo konať? Ja nevidím žiadne detské ihriská, ani multifunkčné ihriská. Zahumienky sú zarastené. A toky potoka neupravené. Hádam 8 rokov bolo dosť neúspešného jednania. A čo sa týka chodníka do SB, ten ešte neprejednával, Sabinov o tom informácie nemá.

Dátum: 20.11.2010, Poslal: obcan

terajsi starosta ELIAS-pitliak mal na to 8 rokov tak nech tiahne z uradu on rozkrada raznany skupuje pozemky a nic sa nestara o obec len o seba a svoju rodinu to nie je starosta !!!

Dátum: 20.11.2010, Poslal: obyš

ku komentaru od leso !!! s teba hovori len ubohost a zavist co nadavas na rodinu Rokosneho ????poznas ich??? nesiahas im ani po clenky ty odbornik !!chod ku čirskemu nech ti urobi v hlave poriadok

Dátum: 20.11.2010, Poslal: usmev

jemu uz nepomoze nič

Dátum: 20.11.2010, Poslal: kvasnak

co ma rokosny v plane ma lias uz rozbehnute ??? ta preco doteraz nic nerobil???a ked sa dobre pametam rokosny to mal v plane uz minule volebne obdobie ta neviem co tu poniektori riesite a ze mu pomoze rodina je len velke plus lebo su to sikovny ludia a na rozdiel od niektorych pisalkov aj ovela mudrejsi!!!

Dátum: 20.11.2010, Poslal: caly rybnik

Rado neboj sa ideme ta volit vsetci a verime ze vyhras

Dátum: 20.11.2010, Poslal: exit

chcem sa spýtať p. Rokošného,a ING Eliáša,či je pravda, že na obec príde ročne 80000,00 €? Tak potom kde sú, to ich spúšťajú dole nohou?

Dátum: 20.11.2010, Poslal: RYBNIK

rybnik vravte zaseba,aj ja som z rybnika a URCITE ho volit nebudem

Dátum: 20.11.2010, Poslal: jack

reagujem na prispevok od Fero TERAZ POZOR Fero je glupi jak bambus HE HE HE že poslancou ou ou maš za sebov nejaku zvlastnu skolu ty Fero

Dátum: 20.11.2010, Poslal: fero

JANA,ano pan rokosny ho vydal skor ale pan elias uz to vybavuje neaky ten rok dozadu,a nieste v obraze lebo tu cestu z SB uz prejednaval !!!!!!!!!

Dátum: 20.11.2010, Poslal: rybniček

ja som z rybnika a volit ho urcite budem

Dátum: 20.11.2010, Poslal: fero

jack narozdiel od teba viem co pisem a neurazam,ale ty mna nedojmes lebo si urcite len MLADA!!!!a ze azmena poslancou ?tak to ANO!!!!a to ti povie kazdy co sa tomu rozumie,tak sa prosim nemiesaj do niecioho na co nemas !!!

Dátum: 20.11.2010, Poslal: anna

aj ja nemam do rybnika daleko a urcite mu nedam HLAS

Dátum: 20.11.2010, Poslal: lolo

nebudem volit ing Eliaša lebo za 8 rokov urobil len velmi malo a toho roku ciganov neodrbe a oni idu volit len stastie ze ne jeho

Dátum: 20.11.2010, Poslal: obcanka

IBA VYPLOD CHOREHO MOZGU MOZE DOPREDU OBVINOVAT ROD.ROKOSNU Z ROZKRADANIA OBECNEHO MAJETKU.VELMI RAD SI POCKAM NA DOBU PO VOLBACH,KEDY SA KONECNE ZVEREJNIA ZMLUVY O VYKONANYCH PRACACH, ICH VYHODNOSTI PRE OBEC,ZAKONNOSTI A AZ POTOM BUDEME MOCT HOVORIT O ROZKRADANI OBECNEHO MAJETKU.PRECO STAROSTA OBCE NEPOVAZOVAL ZA POTREBNE INFORMOVAT OBCANOV O ZYCHTO ZAVAZNYCH VECIACH!?

Dátum: 20.11.2010, Poslal: lolo

anna!!! stastie ze nemas do rybnika daleko a este vecsie stastie ze nie si z rybnika

Dátum: 20.11.2010, Poslal: idaho

pre RYBNIK to ze si z rybnika a volit ho nebudes sa nečudujem !! Ty si stale naopak aj vsetko robis naopak

Dátum: 20.11.2010, Poslal: jack

a zas poslancou ou ou ou Fero Fero nechcel si napisat poslancov ov ov !!!Ty vzdelanec

Dátum: 20.11.2010, Poslal: paly

price na pivo do koliby prebereme volby

Dátum: 20.11.2010, Poslal: gadžo

aj ja z rybnika a hnojufku do kanala nepuščam

Dátum: 20.11.2010, Poslal: one

...presne tak...ten chodnik do SB sa uz nejaky ten rok riesi, ale stale nič sa nedeje...

Dátum: 20.11.2010, Poslal: financmajster

80000.00 eur ze de su ??? doraz ci vyrachujem napriklad znas kelo stalo take zabradle okolo cesty pod koscelom ??? sak to neobycajny jakel ale pozlaceny a oblaky a dzvere na ihrisku??? ta co se pytas take bludy sak rachuj a budky na autobusovej zastavke ??ta to ešči malo telo kus evroch

Dátum: 20.11.2010, Poslal: Marián Kvašňák ml.

Ja iba reagujem na "nick" kvasnak, že keď niekto píše už aj priezvisko, tak treba aj krstné meno alebo pravé meno a nepísať tuna za iného v jeho mene.Ďakujem

Dátum: 20.11.2010, Poslal: Ja

Neviem ci su ludia az taki sprosti a zas naletia slubom vo volebnom programe, kde zmena slubuje to najlepsie, kde vsetky body programu su presne take ako chcu volici pocut, pretoze ak nieco znie az velmi dobre, aby to bola pravda, tak to asi pravda nebude! Nepoucili ste sa slubmi z parlamentnych volieb? Tiez strany slubovali ako bude dobre, len nas volte a vsetko zmenime a dnes? Zas zdrazovanie, dvihanie DPH, kauzy a mnoho dalsieho co zas zatazi ludi a ti co su pri moci Vam len s uskrnom povedia prepacte no nevedeli sme ze slovensko je na tom az tak zle, tak si utiahnite opasky a este vydrzte potom bude dobre. Zijem v raznanoch uz dlho pamatam si dost vela starostov a tiez viacerych ktori obec Raznany viedli tak ako viedli, casy kedy sa mladi ludia nemohli takmer vecer na dedine zdrziavat, lebo hned bol problem hned bola volana policia, nemohla byt v dedine ziadna diskoteka a ani nic kde by sa mladi ludia zabavili, ja niesom nejaky zastanca diskotek v obci a robenia bordelu, ale ak mate deti je lepsie ak Vase deti su tu v dedine, nez niekde v kamenici alebo v Michalanoch na autach a potom to dopadne, ako dopadne. V minulosti sa tiez aj peniazmi nakladalo ako sa nakladalo, jedine co sa v obci v tych casoch spravilo bola plynofikacia no ta sa robila v ramci plynofikacii obci ako dnes kanalizacia, no vtedy sa ani dedina do poriadku uz nedala, vsetko co sa vtedy rozbilo sa dava doporiadku az dnes a nech nikto nevravi ze sa cakalo na kanalizaciu lebo je to drist. Bol aj starosta za ktoreho sa pozemky kde mohlo dnes stat krasne Vami tak velmi ziadane multifunkcne ihrisko, no dnes tam stoji krasna sukromna vila a okolo krasny prazdny, no ohradeny pozemok. Ja netvrdim ze tento nas starosta nespravil ziadne chyby, ale dnes mame v obci aspon nejaku techniku traktor, kosacky, obecne auto ... mame priestor kde ta technika moze v klude parkovat, mame najkrajsiu skolku v okoli uz sme mohli mat aj peknu salu no neni vina starostu ze ju nemame skor ludi s ktorymi tato budova mala susedit a pytam sa kazdeho, ak by to bolo na Vas, kedy by ste Vy spravili take vyznamne kroky, prave vtedy ako sa to spravilo teraz. Tromf je na to aby sa vytiahol, ked je vhodny cas, to by urobil kazdy a kto tvrdi ze nie, tak klame. Pan Elias nema za sebou ziadnu takuto vacsiu kauzu ako jeho predchodcovia kazdy urcite vie ze nikdy nevyhoviete vsetkym a Raznancom vonkoncom, ale ak si viete dat dva a dva dokopy, tak si viete dat aj dva a dva mena dokopy a zistite, ze mnohymi ziadana zmena vedie zas len k ludom ktori tu uz raz sefovali a niekolko poslancov, krori kandiduju na predvolobnych listkoch tej "zmeny" sedeli na tychto miestach aj pri vtedajsich starostoch a dvihali ruky vsetkemu co sa tu robilo....

Dátum: 20.11.2010, Poslal: julka

AHOJ JACK, VED TEN FERO ESTE STALE NEPOCHOPIL OU A OV,LEBO ON NECHAPE ASI ANI ZMYSEL VOLIEB

Dátum: 20.11.2010, Poslal: KATKA

JA: super napisane a konecne PRAVDIVO!!!!

Dátum: 20.11.2010, Poslal: obyvatelka Raznian

Ja len nechapem aki tu v Raznanoch zijú zavistlivi a neprajni ludia - "nech vyhra ktokolvek iný len nie Rokosny, lebo tí toho majú v Raznanoch uz dost" - vravia. Prepacte, ale krici z vas iba obycajna uboha zavist, neviete odcenit ked je niekto v Raznanoch naozaj sikovny a dari sa mu. A na margo toho obohacovania: myslim si, ze pan Elias sa pocas 8 rokov obohatil uz naozaj dost a zazracnym sposom sa obaja jeho synovia dostali k stavebnym pozemkom a idu sa budovat. Pytam sa preco sa tak lahko p. starosta dostal k stavebnym pozemkom pri Uz. Salgove a jeho syn ich teraz predava za pekne peniaze?

Dátum: 20.11.2010, Poslal: yeti

ku komentaru obyvatelky raznan !!!!ta asi je tiez sikovny. A za kolko predava meter stvor. nevies???

Dátum: 20.11.2010, Poslal: Sikovny

Na margo „obyvatelky raznan“, odkial vies ze sa starostovi synovia idu budovat na pozemkoch pri salgove? lebo ja ich poznam a viem, ze jeden byva na niznom konci v dome po dedovi a druhy zase kupil pozemok smerom na novu ulicu, zeby zase pletky neoverene? k tym pozemkom, kazdy clovek ma moznost "zazracne" sa dostat k pozemkom staci si vyhliadnut nejake parcely v katastry, obehat vlastnikov, poskupovat to, previest na stavebnu podu a predat, nemusis byt ani starosta, takto to urobil aj jeden pan zo salgova a vobec neni starosta ani s nim nic nema, toto je o sikovnosti moja zlata a o rozume! Zavist sa ukazala v tvojom prispevku!

Dátum: 21.11.2010, Poslal: sandokan

volte Rokosneho,je najlepsi,urobi vsetko,co JEMU treba.

Dátum: 20.11.2010, Poslal: JANO

AKO JE MOZNE,ZE SA STRACAJU PRISPAVKY,KTO MANIPULUJE SO STRANKOU?

Dátum: 20.11.2010, Poslal: Vladimír Štofaník

ak si chcete pozrieť vlastníkov pozemkov máte k tomu www.katasterportal.sk

Dátum: 20.11.2010, Poslal: :-!

Hmmm jkedna osoba to komentovala o rozkradnutom družstve ?? Ano je to pravda !! rozkradol to Rokošny ,len nech si ludia spomenu ake to bolo hallo!! Tak ludia spametajte sa a volte rozumne !

Dátum: 21.11.2010, Poslal: brixi

A takých poslancov ako je Kabát isto voliť nebudem, keď je triezvi tak sa k vám ani neozve.

Dátum: 20.11.2010, Poslal: icho

zo salgova stofanik???

Dátum: 20.11.2010, Poslal: JA

NO TAK,P.SIKOVNY,POKIAL TO BOLO VSETKO V SULADE SO ZAKONOM A MORALKOU...

Dátum: 20.11.2010, Poslal: ino

je naozaj pravda, že starostov syn stavia dom pri Šalgove. Že tie pozemky patria starostovy a mam pocit, že aj Balčakovej z úradu. Treba k tomu niečo dodať? A myslím že je to 24 pozemkov...Len neviem, za čie peniaze postaví tam siete. Či náhodou nie za naše obecné, ktoré my platíme obci.

Dátum: 20.11.2010, Poslal: ja

Zvlastne je, ze sa k tym pozemkom dostali obaja synovia prave vtedy ked je ocko starosta...

Dátum: 20.11.2010, Poslal: volič

fúúú tak tu sa to pritvrdzuje.Este dajte dajaku pikosku :)))Mam pocit ze kto ich bude mat viac pozitivnych tak toho budem volit :D

Dátum: 21.11.2010, Poslal: Jana E.

fair play volby by prebehli, ak by sa ludia nedali ovplyvnovat fararom, ale skutocne pohli rozumom... A na margo tych virtualnych pozemkov... je lahke obvinit a kydat na niekoho, len ci by ste tie slova vedeli vziat spat a ospravedlnit sa, ak by ste zistili pravdu... asi tazko, pretoze o tom su Raznany... ohovarat a stale s niecim nesuhlasit, a vecne byt proti niekomu... aj napriek tomu ze sa vsetci pokladate za takych velkych katolikov a krestanov. Nikdy nikto u nas nebude dobry starosta, kym sa vy vsetci nespamatate

Dátum: 21.11.2010, Poslal: ty si

ak sa chce niekto vyjadrovať ohľadom rozkradania družstva,nech si zistí pravdivé informacie a mimochodom rokošný bol posledný ktorý chcel družstvo rozbiť naopak chcel zachraniť to čo sa dalo,ale nemal podporu u ľudí

Dátum: 21.11.2010, Poslal: volič

Ohľadom tých pozemkov odporúčam pozrieť sa na www.katasterportal.sk, tam si to človek môže kľudne vyhľadať a overiť koľko pozemkom maju pri Uz. Šalgove ľudia ktorí pracujú na OU, resp. ich deti....

Dátum: 21.11.2010, Poslal: Datum:21.11.2010,Poslal ja

Ja som z pecovca ale p.Eliasa volit nebudem.

Dátum: 21.11.2010, Poslal: volič

Výroky na tejto stránke sú hanlivé, dovolím si povedať aj hlúpe a nepravdivé k ing.Dušanovi Eliašovi. Je to človek vzdelaný, inteligentný a má svoju hrdosť. Čo urobil pre obec to pred ním neurobil nikto. Pred ním sa p.Novotný a p. Rokošný s rodinami obohatili(rozpredali roľnícke družstvo Ražňany), dá sa povedať, že si vytvorili súkromnú skládku odpadu, kde aj dnes sú synovia p. Rokošného pánmi ! Urobte si vlastný názor aj vy ostatní voliči.

Dátum: 21.11.2010, Poslal: jojo

Rokosny nie je Elias,aby robil v prospech seba

Dátum: 21.11.2010, Poslal: Pravda

Peniaze ktore vyzbiera za strk a pristavenie vlecky idu tiez v prospech skladky asi nie co pan Rokosny .

Dátum: 21.11.2010, Poslal: Miro

Kedze obec v tomto pomoct nevie,budme radi,ze nam takto pomohol

Dátum: 21.11.2010, Poslal: Veronika

Ked uz tu vypisujete tak sa aspon podpiste skutocnym menon -ci co sa hanbite za svoje meno,alebo za svoj nazor

Dátum: 21.11.2010, Poslal: Peter

Pridem podporit pana eliasa lebo chcem aby dokoncil co ma rozbehnute,drzim prsty!

Dátum: 21.11.2010, Poslal: Fero

Je treba sa opýtat´pána Rokošneho, ktorý bol pri likvidácií družstva, ako prišiel k dvom budovám maštalní, ktoré neskôr veľmi výhodne predal.

Dátum: 21.11.2010, Poslal: Bývalý družstevník

Milý Fero,v období,o ktorom tak rád píšete vo svojich príspevkoch,vdaka politike vtedajšej vlády sa dostalo až 90percent družstiev do obrovských finančných problémov. V zmysle vtedajších zákonov dochádzalo k rozpredaju družstiev s tým, že záujemcovia,ktorí chceli pokračovať v poľnohospodárskej výrobe, mali možnosť odkupovať družstvá vcelku alebo po častiach. Takúto možnosť mal každý občan, ktorý na to mal schopnosti. Aj p.Rokošný iba využil dané právo na podnikanie v oblasti poľnohospodárstva. No žiaľ pre nepochopenie práve takích ľudí, ktorí dnes o tom píšu, p. Rokošný nemohol realizovať svoje zámery. (nebola ochota prenajať pozemky pre poľnohosp.činnosť). Takže nie p. Rokošný je zodpovedný za likvidáciu družstva, ale neústretoví majitelia pozemkov.

Dátum: 21.11.2010, Poslal: Hery

Ty čo sa voláš jojo-Jozo hornak tak si dobrý hlupák

Dátum: 21.11.2010, Poslal: Jozef Hornak ml.

aha...a uz je to tu...ako pisal marian Kvasnak...ja som sa podpisoval ako jozef. a nie ako jojo. jozefov, jojov a neviem este koho je tu dost...

Dátum: 21.11.2010, Poslal: Jozef Hornak ml.

...a mozem to zobrat ako urazku...

Dátum: 21.11.2010, Poslal: jojo

Jozko, nic si z toho nerob, ved mi niesme predsa farizeji ako tí ostatní...

Dátum: 21.11.2010, Poslal: Slavo Balčák

pre Ino: nechceli sme sa s manželkou pripájať k týmto debatám, ale ty si ma k tomu vyprovokoval. Tie pozemky čo má moja manželka zdedila po svojich rodičov pred desiatimi rokmi preto sú na BALČÁKOVEJ tá čo robí na úrade ako si ju nazval. A v najbližšom príspevku by si sa aj mohol podpísať. Rád by som sa ti pozrel osobne do očí.

Dátum: 21.11.2010, Poslal: !

A p. Rokosny tu uz starostoval, ze si dovolite toto tvrdit? Vas prispevok je ubohy uz len z toho dovodu, ze tvrdite aky je p. starosta inteligentny a ma hrdost, a vy co za nim stojite, tak vam ta hrdost a inteligencia chyba. A viete preco? Pretoze inteligentny clovek ak ma hrdost, nemusi ohovarat cudzich, aby presvedcil o DOBROM STAROSTOVANI. Ak ste teda aj vy taky inteligentny,neohovarajte o veciach, ktore vam su evidentne cudzie, pretoze trepete nezmysly. Skladka predsa nepatri Rokosnemu VY INTELIGENT...

Dátum: 21.11.2010, Poslal: jana

Aj ja sa k tomu vyjadrim, ak mozem. Nebudem posudzovat co tu kto urobil zle. Polozim len jednu otazku. Preco vzdelany, inteligentny a hrdy clovek, nedokaze urobit verejne zhromazdenie? Viete od coho sa odvija slovo STAROSTA? Od slova STAROSŤ! Tak kde je ta starost o nas obcanov! Preco si starosta nenajde za tolko rokov cas,aby nam odpovedal na nase otazky!

Dátum: 21.11.2010, Poslal: ,,

o.k. hlboké ospravedlnenie pani Balčakovej.

Dátum: 21.11.2010, Poslal: tomi

Dobrý večer. Prečítal som si program a niektoré diskusie k nemu. Neviem čo komu o čo ide. Podľa môjho názoru by ste sa mali zaoberať volebným programom, klásť aktuálne otázky. Snáď sa aj podpísať a bolo by Vám zodpovedané. Je choré sa vracať do minulosti a osočovať sa, vyťahovať čo kto má alebo nemá. Ja verím, že voliť prídete a rozhodnete sa podľa toho ako toho dotyčného človeka poznáte.

Dátum: 21.11.2010, Poslal: ...

Velmi mudro si napisal tomi. Tiez kaslem na to kto ide za aku stranu, alebo kto co urobil. OSOBA - CLOVEK je dolezity. A kedze si myslim a som presvedceny, ze Radovan Rokosny je dobry a poctivy clovek, dam mu svoj hlas

Dátum: 22.11.2010, Poslal: Volič !

Tuna osocujete,ale nerozmyslate že obe strany sa tieto reči môžu hlbokodotknut?ved su to naši ľudia z našej dediny.ani jeden si do nikoho zámerne nekopol"neohovaraju,berteohlad že si to možno čítajú ich deti,ich rodina,ako by bolo Vám keby niekto uráža vášho otca vášho manžela?nikto nemôže povedať že Niesu slušný obcania.určite každému zvas ked ste to potreboval tak terajší starosta pomohol.nikto ma nepresvedci otom že Vám ukázal chrbát.podme voliť každý koho sam chce len uz neurazajte!!!

Dátum: 22.11.2010, Poslal: anna

...ale veď.. netreba pozerať na to čo robil jeho otec, jeho straý otec... :-D :-D :-D

Dátum: 22.11.2010, Poslal: anna

hip - hip, pán farár! :-D

Dátum: 22.11.2010, Poslal: ééé

JANA,podl teba si nenasiel cas odpovedat na otazky?a polozila si mu TY osobne niekedy neaku?podla mna NIKDY by ti na tvoju otazku neodpovedal ze nema cas,ja osobne si myslim ze tym ze sa stara o dedinu sa stara aj onas

Dátum: 22.11.2010, Poslal: eva

Ešte som tu nepísala ale na toto odpíšem. Par krát som potrebovala niečo od starostu.Otázku som polozila, a povedal že to nie je jeho starosť, že on s tým nemá nič. A týkalo sa to obci. Jednoducho je to človek, ktorý nevieodpovedať na položené otázky. A ešte niečo, je to človek(gentleman), ktorý nevie pozdraviť, ak stretne ženu, ktorá ide oproti nemu. Toto starosta si dovoliť nemôže. Ďakujem

Dátum: 22.11.2010, Poslal: volič

čo viem tak ani pozdravit,ani odzravit-cest vynimkam

Dátum: 22.11.2010, Poslal: ja

v raznanoch nepozravi 90percent ludi tak nehovorme iba o strostovi...

Dátum: 22.11.2010, Poslal: katka

ja mam zas inu skusenost so starostom.. mne zase stale pozdravy aj odzravi...tak neviem co rozpravate za hluposti...

Dátum: 22.11.2010, Poslal: igor

naco je to dobre ohovarat a hadzat spinu na obydvoch kandidatoch.. ved ked mate daco proti nim nato su tu volby nie?

Dátum: 22.11.2010, Poslal: rybnik

Ja by som tiez len podporila Rada R. pretoze ho poznam a viem,ze je to dobry clovek.My ho urcite volit budeme.Aj ja by som chcela ziskat tak lacno pozemky ako starostovi synovia a zabezpecit tak aj ostatnych clenov mojej rodiny.Ak mal take plany uz skor preco to uz nezrealizoval,ale len slubuje......

Dátum: 22.11.2010, Poslal: rybnik 1

p. starosta Eliaš, a čo sa týka rybníka , tak to by sa dalo o tom polemizovať čo ste v nom urobili .... za vaše obdobie ste boli v ulici rybník možno cca asi 3 krát, čiže sa staráte o vrchnú časť obce?? Ľudia proste nevidia že p. starosta si chodí z obecným autom na osobné nákupy a nie len on ale aj jeho rodina.Tie pozemky už ani nehovorim , pretože každý si o tom myslí svoje. Ked ste mali p. starosta takýto program už dávno vymyslený, prečo nepovolil výstavbu bytovky pre mladých??

Dátum: 22.11.2010, Poslal: pre rybnik 1....

a to ho tak sledujete ze viete ze tam bol tri krat.....dost ubohe z vasej strany!a co spravil,-otvorte oci!!!!

Dátum: 22.11.2010, Poslal: volicka

eve....s tymto s vami nemozem suhlasit-je to clovek ktory pomohol kazdemu ak to bolo v jeho silách,tak tu nepiste klamstva!!!

Dátum: 22.11.2010, Poslal: j

j

Dátum: 22.11.2010, Poslal: brrrrrrrrrrr!!!!

rybnik,sa uvedom!!!starostova rodina pouziva auto na nakupy?spametaj sa ved jeho deti maju svoje auta a odost lepsie ako to obecne!a nezabudni napisat ze peniaze nane im dal OTEC!!!hahaha,skus nesediet za netom a pisat hovad...

Dátum: 22.11.2010, Poslal: eva

Za svojím slovom si stojím. A vy si hovorte za seba a nie za každého. Možno ste jeho príbuzná alebo známa. To neviem.

Dátum: 22.11.2010, Poslal: nova ulica

rybnik a ty co sedis doma nazadku a sledujes kolko krat tam bol starosta?tak supsho doprace a nebude ta az chorobne srat co kto ma!!!!

Dátum: 22.11.2010, Poslal: nova ulica

Nech každý hovorí za seba. nie za celú ulicu.

Dátum: 22.11.2010, Poslal: pre novú ulicu

my sme tiež z novej ulice a chceme zmenu.

Dátum: 22.11.2010, Poslal: nova ulica

ja som to napisal zaseba ,neber to osobne.ved kazdemu asi dojde ze teraz tuna za netom nesedi 100ludi,(CELA ULICA)

Dátum: 22.11.2010, Poslal: martina

ani by som sa necudovala keby teraz namiesto novej ulice pisal napr,niekto z hlavnej!co tak sa poisat.a aka nahodu teraz tu su asi len ludia z novej halooooooooo pozdravuje vas rybnik.

Dátum: 22.11.2010, Poslal: ja

p.Rokošný kandidujete za koalíciu politických strán SDKÚ-DS a KDH ,prečo ste vaše deti nedali na cirkevnú školu do Ražňan ani do Sabinova, ale na štátnu? Hambite sa za našu cirkuv,alebo iba predstierate aký ste svätý kvoli peniazom.

Dátum: 22.11.2010, Poslal: katka

Prepáčte, ale komentáre, ktoré tu píšete nemajú naozaj žiadny zmysel- nikam to totiž nevedie a neprinesie to nič dobré. Iba robíte ohováraním a osočovaním jednotlivých kandidátov zbytočné rozbroje v našej dedine. Najlepšie urobíte keď pôjdete všetci voliť!!!

Dátum: 22.11.2010, Poslal: Mária

Vážení, s hrôzou čítam, čo tu píšete! Uvedomujete si, že je to verejná stránka, na ktorú sa pozrú aj na Morave, alebo v Čechách (naši rodáci) asi si povedia vďaka Bohu, že tam nežijem. Skúste sa zamyslieť o čom tam píšete a skúste aj odkryť svoju identitu.

Dátum: 22.11.2010, Poslal: ...

Vies, Maria, musia nejak utčiť, boja sa o svoje miesta. A myslim,ze poniektorí aj viac ako sam starosta

Dátum: 22.11.2010, Poslal: ...

pardon, utočiť

Dátum: 22.11.2010, Poslal: otto

Ja nie som nastastie z Raznan a dodnes som si myslel ze tam ziju inteligentny ludia ale ked toto citam tak ludia z Raznan sa daju prirovnat k tym co z tej relacie FARMAR HLADA ZENU bez rozumu a sudnosti aspon vecsina prispievatelov k danej teme SPAMETAJTE SA RAZNANCI

Dátum: 22.11.2010, Poslal: pre otto

...a naco to pozeras-ako myslim Farmar hlada zenu,potom si taktiez taky hlupak ako niektori ludia,co tu pisu hluposti.Radsej nech sa ukaze pri zverejneni vysledkov volieb,ze cia politika sa ludom viac paci...

Dátum: 22.11.2010, Poslal: otto

pozeram preto lebo je to v televizii a aj tuto stranku citam a nepisem blbosti ako ty !!! a myslim si ze trafena hus zagaga a svedci o tvojom IQ !!!pekny večer ti prajem a skore uzdravenie

Dátum: 22.11.2010, Poslal: !!!!!!

ja len jednu vec skute porozmyslat preco sa to osocovanie zacalo a preco sa to deje aj v Uz.Salgove aj v Peklanoch kazdemu rozumnemu!!!!!! zdvoraznujem slovo rozumnemu to dojde kto za vsetkym stoji a kto sa snazi ovladnut vsetky 3 obce.Je to hanba.

Dátum: 22.11.2010, Poslal: !!!!!

este jednu vec je toto co sa tu deje o krestanskych hodnotach_? Ked sa tu hrame na neviem akych krestanov je to hanba. Kazdy nech si sam urobi usudok ja ho mam a je to dost smutne.

Dátum: 22.11.2010, Poslal: pre !!!!!

ty si jaky šerlok ???? co tu pleties !!!zhoriš v pekle !!! si uplne vedla ty ministrant

Dátum: 22.11.2010, Poslal: pre !!!!!

prave taky ako ty by sa mali zamysliet nad sebov a potom tu pisat o krestanskych hodnotach ty rozumny zdoraznujem rozumny clovece

Dátum: 22.11.2010, Poslal: !!!!

pocuj ty magor ja som veriaci len nie som fanatyk ako ty!!!

Dátum: 22.11.2010, Poslal: Od!!!

Nemusim byt serlok staci ze nie som zaslepeny!

Dátum: 23.11.2010, Poslal: ...

Aky ste obaja trapny! Vy viete preco tu dotycny kandidat dal svoj volebny program? Aby mohol zodpovedat na otazky ohladne tohto programu. Preco to robite! Ved tak ako ma moznost kandidovat p.Elias, tak isto ma moznost aj p. Rokosny. Zda sa vam tu nieco nefer? Preco neidete vy, MUDRCI!Lebo ste zbabelci. Ja viem koho budem volit, ale nebudem to tu pisat, aby som zase takich ako vy nerozculila.No prosim Vas, dajte uz obom rodinam pokoj.Tak ako rodina jedneho, tak aj rodina druheho sa pre vas blbcov trapi. Je mi velmi luto,ze to vsetko takto musi prebiehat,naozaj...:-(

Dátum: 23.11.2010, Poslal: xxx

aj mne je velmi luto, ze tieto komentare ich takto hania, lenze teraz sa trapi iba rodina, no potom sa budeme vsetci okrem nich!

Dátum: 24.11.2010, Poslal: Maja

Už veľmi dlho nežijem v Ražňanoch, ale je to moja rodná obec a tak si vždy rada pozriem, čo sa tam deje.Teraz, keď čítam tieto príspevky, jediné čo cítim je smútok.Nevraživosť,ohováranie,závisť,ubližovanie...a to si hovoríte kresťanská obec!Je mi ľúto, že poniektorí z Vás sa namiesto konštruktívnej diskusie zmôžete iba na "kydanie" na iných.Bohužiaľ,túto stránku si môžu prečítať aj ľudia z opačnej strany kontinentu a utvoria si nie veľmi pozitívny obraz.Škoda...

Dátum: 24.11.2010, Poslal: sabinovcan1

No ja byt obyvatelom raznian, tak urcite volim sucasneho starostu, sak taku ch...vinu ako je to zabradlie okolo cesty nema asi hadam ziadna obec. No a co sa tyka toho, co je uz 8 rokov rozbehnute, len nie a nie dokoncit, tak k tomu by som sa tiez urcite priklonil. Zhodnotil by som to asi tak, ze z tych 8 rokoch robil asi tak 2 a to tie pred volbami, ved okatejsie to uz hadam ani nemoze byt...

Dátum: 24.11.2010, Poslal: pre sabinovcana1....

Vidno ze si zo Sabinova,pretoze zjavne vidno,ze nemas ani paru o tom co terajsi starosta pre obec spravil....no ani sa necudujem, pretoze to moze napisat len zavistlivec,ktory to nechce pochopit,alebo debil,ktory to nevie pochopit(a to som nepouzil ako nadavku,ale ako odborne slovo pre mentalnu retardaciu-pretoze inak si uz tieto ubohe nazory naozaj neviem vysvetlit....)

Dátum: 24.11.2010, Poslal: sabinovcan1

Hoci nie som z Raznan, som tam dost casto a vidim az velmi dobre co "vsetko" sa v Raznanoch urobilo, ani neviem ci by sa to "dalo" vsetko vymenovat. A podla mna len debil a ber to ako chces nedokaze pochopit a nevidi ako sa veci dokazu pohnut len tesne pred volbami. Je to az smiesne...

Dátum: 24.11.2010, Poslal: ...

Ty ze si sabinovcan? Neklam sam seba, je to trapne

Dátum: 24.11.2010, Poslal: ...

Preco nie si konkretny SABONOVCAN, coho sa tolko urobilo? Fakty,fakty :-)

Dátum: 25.11.2010, Poslal: sabinovcan1

No tak tomu ver, ze som sabinovcan, nikoho neklamem a uz vobec nie sam seba, asi tolko k tomu..

Dátum: 25.11.2010, Poslal: sabinovcan1

Jooj fakty su, ale šicke ma dobre skryte pan starosta, bo dajak ich nevidno :))

Dátum: 25.11.2010, Poslal: Rudo

Dovoľte mi reagovať na leták, ktorý som dnes dostal od p. Rokošného…to, čo v tomto letáku píšete, len potvrdzuje, že väčšina bodov z Vašej predvolebnej kampane sú len skopírované projekty, o ktorých sa už jedná…keď ste tento posledný leták vypracovávali, mali ste si aspoň zistiť všetky informácie a nie poskytovať polopravdy a klamstvá… Ohľadom ihriska …po odmietnutí odpredaja pozemkov majiteľmi ich obecný úrad vyzval, aby sa dohodli na inej cene, no niektorí z nich odmietli rokovať o cene vyššej … je potrebný súhlas každého vlastníka pozemkov pod ihriskom…ďalej ma udivuje, že niektorím ľudom, ktorých máte uvedených ako kandidátov na poslancov neskutočne vadí doterajšie financovanie futbalu a zrazu sa všetci angažujú o ešte väčšiu podporu??? Cyklistický chodník:….keďže chodník vedie cez katastrálne územie mesta Sabinov, projekt vypracúva mesto a to, že neevidujú žiadnu písomnú žiadosť neznamená, že neprebiehali rokovania o našej spolupráci….asi ste neoslovili zainteresovaných ľudí… Čo sa týka škôlky:….pán Rokošný, keďže sa pýtate prečo sa projekt navýšil, vidno že sa nerozumiete tejto problematike a každý stavbár Vám povie, že pri rekonštrukcii starších obiektov sa zvyčajne vyskytujú problémi, ktoré stoja dalšie peniaze….taktiež ste si mohli zistiť, že v poslednom období boli obce kategorizované a naša obec patrí do kategórie obcí mimo pólov rastu, čo znamená že tieto obce nemôžu čerpať financie z projektov EU pre projekty tohto typu, preto to musela platiť obec… Pán Rokošný ….keďže reprezentujete KDH, mohli by ste prestať s týmto zákerným osočovaním …myslím, že to nie je správanie podľa kresťanských zásad…

Dátum: 25.11.2010, Poslal: pre Rudo

Ešte sa naučiť správne gramaticky písať a bolo by to úplne skvelé..

Dátum: 25.11.2010, Poslal: Maja

Milý poslal, už niet do čoho rýpať tak vyťahujete gramatiku?

Dátum: 25.11.2010, Poslal: Maja

pardon,nie poslal, ale pre Rudo.

Dátum: 25.11.2010, Poslal: ...

Rýpať by bolo do čoho,ale načo?Ja verim,že ľudia nie sú až takí naivní a neskočia na také finty ako napr. rýchlo daco zrobme, bo za chviľu voľby.

Dátum: 25.11.2010, Poslal: Jaroslav

Ja si myslim ze dnesny letak od p.Rokosneho je absolutna pravda a zjavne to p. Rudovi velmi vadi preto hned tak reagoval a pre istotu k obom kandidatom PRAVDA VZDY ZVITAZI p.Rudo

Dátum: 25.11.2010, Poslal: Jarin

tak NEZABUDNITE ist v sobotu volit joj tesim sa na nedelu

Dátum: 25.11.2010, Poslal: Erika

Tiez tam mam pozemok a nikto so mnou nerokoval, neklamte uz! Vymenujte s kym rokoval p. starosta, preco to neurobite?

Dátum: 25.11.2010, Poslal: obyvateľ

Ražňany potrebujú krok vpred. Po 8.rokoch to chce konečne zmenu. Máme to vo svojich rukách!

Dátum: 26.11.2010, Poslal: 2.obyvateľ

Súhlasím,zmena je viac ako potrebná,veď "rozvoj" obce hovorí sám za seba.

Dátum: 26.11.2010, Poslal: TAK TO JE

ludia co ste slepi co spravyl pan Eliasa za 8 rokov minule volebne obdobie postavyl 4 autobusove budky a teras tie chodniky co pomaly nevojdes do dvora s autom nic onom neni vediet as do vtedy kym sa neblizia volbi az vtedy sa zacne daco robit ja jednoznacne volim pana rokosneho tu v raznanoch treba zmenu a verim ze on to zmeni

Dátum: 26.11.2010, Poslal: power

...no on to zmeni...to urcite,ale k horsiemu...

Dátum: 26.11.2010, Poslal: ???

Co spravil???Mame najkrajsiu skolku v okoli,mame nove chodniky,ktore uz boli roky a roky rozbite,mame opravene cesty,mame novu techniku na ktore mame aj novy priestor,mame krasny erb,ktory reprezentuje nasu obec,mame nove autobusove budky(ked uz ich tak spomíname),pan starosta podporuje hasicov,futbalistov,ktori reprezentuju nasu obec v sutaziach,kazdorocne rozsvietenie stromceka,mikulasa pre deti........TAK TO JE!!!!

Dátum: 26.11.2010, Poslal: je to tak

jedna nevihoda v raznanoch je ze mame vela kadehakoch ktory pri nom stoja

Dátum: 26.11.2010, Poslal: ???

nevihoda je ze mame takych ako si ty...

Dátum: 26.11.2010, Poslal: !!!

Letaky vedel kedy mal dat rozposlat !! vecer 23:30 to vhadzovali deti do schranok. A ak Vam to stale nedochadza tak len pore to lebo to bol den kedy ešte mohol niečo na p.starostu ! Lebo vie,že už na tie klamstva čo poposielal Nie nechce ,ale ani nestihne reagovat !!! Ved Rokošny tam pošpinil celu starostovu pracu !!! Zda sa Vam to spravodlive???? mne nie ! Anj ked nebude starosta tak toto si nezasluži !!

Dátum: 26.11.2010, Poslal: TAK TO JE

do zatku sa vje tlacit kazdy co nevjem co na tom terajsom starostovy vydite kadehaci

Dátum: 26.11.2010, Poslal: Maja

To si vážne myslite že pán ROkosny toho dokáže viac urobiť ?zo začiatku sa rozbehne ved dokonči to čo pán Elias začal ,a všetci ho budete ospevovat aký je šikovný len o take 3 roky vás to prejde ,ale určite ho budete ospravedlnovat tým že nieje dôležitá kvantyta ale kvalita.ved on bude podľa vás určite super starosta aj ked toho veľa neurobí.Ale ved čo určite čo urobi bude krásna nová Garaz na našej prekrasnej fare:-)

Dátum: 27.11.2010, Poslal: jana

Maja, preco si myslis, ze Rokokosny uroby veci tak ako ty hovoris?

Dátum: 27.11.2010, Poslal: obyvatelka......

ak ma niekto nieco proti p.ELIASOVI naj mu to povie do tvare...a nie tu za chrbtom....a ked vyhra Rokosny tak len KDHaci sa budu mat dobre....a farar bude urcite velmi stastny....drzim prsty p.ELIASOVI....aby to vyhral....

Dátum: 27.11.2010, Poslal: jj

hura od zajtra Rado ides!!! a vymen na urade vsetko do poslednej metly

Dátum: 27.11.2010, Poslal: jj

pre Maja !!! sa prihlas do sutaze farmar hlada zenu !!! Tam zapasuješ !!! sa ti nepaci nasa fara ??? Ja bars do kostola nechodim ani nie som KDH ale napisat to čo ty to dokaze len uboha KRAVA ako si ty !!!PREKRASNA MAJA

Dátum: 27.11.2010, Poslal: Maslak

Dufam ze vyhra Rokosny

Dátum: 28.11.2010, Poslal: Maruška

smutno mi je z tejto diskusie...

Dátum: 28.11.2010, Poslal: obyvatelka......

no a cela dedina bude o rok dva urcite plakat.....teste sa...ty co ste volili rokosneho....budeme sa mat uzasne v nasej dedinke....

Dátum: 28.11.2010, Poslal: obyvatelka......

este dobre ze su u nas aj romovia co veria na hlupe sluby rokosneho....inak by starosta nebol....asi uz zabudli ze im uz ras sluboval bytovky pres 4rokmi....

Dátum: 28.11.2010, Poslal: jednoducho

podľa mňa spravodlivosť neexistuje..Rokošný nehral fair-play ako tu každý píše..a tak to je..ten kto videl,že rozdával letáky deň či dva dni pred voľbami vie o čom hovorím..

Dátum: 28.11.2010, Poslal: ...

jj: vymenň všetko do poslednej metly??..úbohosť,úbohosť,úbohosť..nech vymenia radšej jeho ako zamestnancov úradu..

Dátum: 28.11.2010, Poslal: Ražňany

Blahoželám Ražňanom, k novému zvolenému starostovi, poprosím všetkých, aby si počkali nato ako bude starostovať, dopredu neodsudzovali a doučili sa pravidlá gramatiky.Ďakujem.

Dátum: 28.11.2010, Poslal: Erika

Vcerra ste boli vsetci okolo Eliasa nejaki nervozny, a teraz uz viem preco. Radovan, blahozelam, zasluzis si to.

Dátum: 28.11.2010, Poslal: Jozef Horňák ml.

aj ja sa pripájam ku gratulácii, blahoželám Rado! a to, ako bude vyzerať naša obec nezáleži len na starostovi, ale aj na poslancoch a na samotných občanoch ako sa postavia k problémom obce. ešte raz, gratulujem a držím palce v nasledujúcich 4 rokoch.

Dátum: 28.11.2010, Poslal: spokojna

gratulujem Ti Rado a dufam,ze aj po 4 rokoch budem moct povedat ze som spokojna

Dátum: 28.11.2010, Poslal: OBCANKA

ERIKA vcera boli urcite nervozny aj okolo eliasa ale aj okolo rokosneho a aj lesa.lenze dnes uz u eliasa vedia ze budu mat konecne odvsetkeho pokoj ale u rokosneho je urcite niekto nervozny aj dnes lebo vedia co ich caka,lebo tu neide len oto ze ANO JA SOM STAROSTA,Ale aj oto ze uz nebude mat kludny den a ani vela kludnych noci.lebo aj keby sa ako snazil tak NIKDY nebudu vsetci spokojny.som zvedava ci ti bude tak do smiechu ked polka dediny bude nanho a aj prednim NADAVAT,a bude sa mozno snazit ako vie ale nie vsetko sa da splnit co NASLUBOVAL.tak ako to teraz je tak to malo byt,je pravda ze v Raznanoch este nebol starosta 3volebne obdobia,ludia chcu zmenu.len skoda ze ked zmena tak to nebol pan LESO.osobne si myslim ze keby mal neaku predvolebnu kampan tak by mal sancu.tym pedvolebnym programom samozrejme nemyslim zvolavat ludi ksebe na navstevu a slubovat a slubovat,noo ale aj to co nasluboval musi SPLNIT!lebo obcania CAKAJU.tak sa uz tesim ako nam tuna bude dobre,vsetko budeme mat,budeme si zit ako jedna stastna dedinka:-)

Dátum: 28.11.2010, Poslal: :/

Normalne mi je smiešno že ako bude Rokošny spravovať našu obec..Ved stým nema žiadne skusenosti..Nevie otom nič..Ved doteraz sa len vyvažal na traktoru..A šak uvidime no..Ale mam taky pocit, že ešte budete lutovať koho ste zvolili..Aj ked si to nepriznate..Je to len nasmiech,že ste mu uverili na tie všetky jeho klamstva..Som zvedavy kolko toho on spravy pre našu obec..A nepočitajme dotoho tie veci ktoré začal pan Eliaš a on ich len dokončí..

Dátum: 28.11.2010, Poslal: obcan

pre obcanku : Myslim si ze nevies o com pises !!! tak radsej nepis uz je to tak HLAS LUDU ROZHODOL a verim ze lepsie sa nedalo

Dátum: 28.11.2010, Poslal: obcan

ERIKA poprosim ta TY neries pana ELIASA ,nemas nato moralne pravo!!!!

Dátum: 28.11.2010, Poslal: OBCANKA

pre obcana:viem ocom PISEM,ano hlas ludu rozhodol,urcite sa lepsie dalo keby sa pan LESO snazil.ked zmena ale NORMALNA!

Dátum: 28.11.2010, Poslal: občan

keby sa p.Leššo snažil??? to co tu trepes ?? ten kto sa snazil aj vyhral

Dátum: 28.11.2010, Poslal: ujo

no no no už dosc !!!! dobre ??? uz doraz po večernicku ta spac a ne tu pisac somariny

Dátum: 28.11.2010, Poslal: dedincan

dufam ze hnojufka uz dolu valalom nepoceče abo dajake ostatne fekalie po jarku

Dátum: 28.11.2010, Poslal: Jozef Horňák st.

Aj keď som nebol zvolený do obecného zastupiteľstva ako poslanec, chcem poďakovať všetkým, ktorí mi dali svoj hlas. Myslím si, že všetci môžeme prispieť určitou formou pre spoločné dobro, aj keď nie sme v zastupiteľstve.Ďakujem všetkým.

Dátum: 10.01.2011, Poslal: JA pre pana obyvatela

Pán obyvateľ ja nepochádzam z Vašej obce, ale keď veľmi ma nahnevalo čo ste napísali o KU v Ružomberku. Keď sa tu urážate a ohovárate to mňa vôbec nezaujíma, ale keď začnete urážať poctivých ľudí, ktorý študovali na univerzite v Ružomberku tak nedalo mi nereagovať. Možno mate s tou univerzitou svoje skúsenosti keď o nej niečo také hovorite, ale ja som bola poctivý študent a za žiadne úplatky a zúčastnenie som nedostala skúšky a štátnice len tak, pretože som sa to musela poctivo naučiť. Ak mate nejaký problém s farárom, keď Vám diktoval koho mate voliť to ste si mali vybaviť s nim a povedať mu , že takéto niečo nepatri do kostola a voľby sú každého súkromná vec. Čo ja viem na druhých univerzitách sa študovalo oveľa lepšie ako na KU lebo mali menej skúšok a študovalo sa im ľahšie tak sa spamätaj a nehovor také klamstva, ktoré nemáš podložene. A ešte jedna otázka pre teba: akú školu máš vyštudovanú? Keď máš nejakú lebo si to písal tak ako keby si mal tých škol niekoľko mudrlant.

Dátum: 13.07.2016, Poslal: 0Kpqjkfe

Your story was really inivamrtfoe, thanks!

Anonymné ohovárania a príspevky, ktoré budú porušovať mravné zásady spoločnosti budú VYMAZANÉ!

Meno:

Komentár:

Príbuzné témy

27.11.2010 Priebežné výsledky volieb Prešovského kraja
22.11.2006 Predstavujeme Vám kandidáta na starostu: Radovan Rokošný
12.10.2010 Komunálne voľby 2010
19.11.2010 Predstavujeme kandidáta na starostu obce: Dušan ELIAŠ
26.10.2015 Výberové konanie na pozíciu hlavného kontrolóra obce Ražňany

panoráma obce Ražňany pri Sabinove
Hlásenia
Vygenerované za: 0.0s, online čitateľov: 26
 
Technická realizácia: © WEBData s.r.o., 2002, Zákaz kopírovania obsahu bez súhlasu autora!, XHTML, PHP, CSS, MySQL, RSS