XVII. ročník stolnotenisového turnaja

vložený: 24.02.2016 12:53, upravený: 24.02.2016 12:53, čítaný: 2188x

Prázdninový týždeň a ponuku obce na zdokonalenie sa v stolnom tenise využila mládež a dospelí.

Každý deň od 14.00 hod. do 17.00 hod. sa stretávali deti a dospelí od 19.00 hod. do 21.00 hod..  v spoločenskom pavilóne pod vedením p. Kamila Golodžeja a p. Jozefa Horňáka. Táto príprava smerovala k zvládnutiu náročných stolnotenisových zápasov. V sobotu od 9.00 hod. do 9.30 hod. sa mládež a dospelí zapisovali do prezenčnej listiny. Už neuveriteľných 17 rokov sa v našej obci organizuje Prázdninový stolnotenisový turnaj detí a dospelých. Účastníci boli zaradení do kategórií:

-          do 12 rokov – dievčatá

-          do 12 rokov – chlapci

-          do 18 rokov – mládež

-          dospelí – ženy

-          dospelí – muži

Účasť športovcov bola primeraná k podmienkam a priestorovým možnostiam z dôvodu rozloženia maximálne troch stolnotenisových stolov. Hralo sa spôsobom každý s každým na tri sety víťazné do 11 bodov. Kategórie boli vyrovnané a veľakrát rozhodovalo chvíľkové šťastie v úderoch loptičiek alebo v ich prijímaní. Tento turnaj, ktorý je zaradený do kategórie kultúrno – športových aktivít na rok 2016 splnil svoj očakávania a ciele. Poradie nebolo to najdôležitejšie. Chuť stretnúť sa, zašportovať a odreagovať sa od bežných povinností bola na tomto turnaji nadradená nad víťazstva. Ďakujeme všetkým účastníkom a organizátorom turnaja.